Výbava dítěte

Věnujte, prosím, vybavení dostatečnou pozornost, a vždy zkontrolujte, zda dítěti něco nechybí.

Vzhledem k tomu, že děti jsou převážně venku, je důležité, aby každé dítě mělo potřebné vybavení:

Batůžek - nejlépe s přezkou přes hrudník

Lahev na vodu, v zimě termosku na čaj, krabičky na svačinu, vlastní hluboký talířek a lžíci (případně vidličku)

Kapsář či tašku na náhradní oblečení

Vlastní teplý spacák, karimatku a polštářek na odpočinek po obědě

Vhodné oblečení a obuv, dle počasí

Děti budou umazané (ale spokojené) a proto je praktické pogumované, nepromokavé oblečení (kalhoty tzv. bahňáky a vhodná bunda, popřípadě pláštěnka), déšť totiž není překážkou pobytu venku. Ověřené je i vrstvení oblečení, funkční materiály jako spodní vrstva - termoprádlo (moira), merino vlna apod., které odvádí vlhkost od těla a hřeje. V létě pokrývka hlavy, v chladném období čepice, rukavice, teplé ponožky. Do lesa dlouhé kalhoty a dlouhý rukáv jako prevence klíštat a poštípání hmyzem. Samozřejmostí je pevná nepromokavá obuv, do deště gumáčky.

Každý rodič by měl dítě dle svého uvážení chránit proti klíštatům a slunci.

Je dobré, aby měli děti několik kusů oblečení do rezervy v zázemí školky a také náhradní v batůžku. Ideální je starší oblečení, které když se zničí nebo už nepůjde vyprat, nezpůsobí maminkám smutek.

Pokud je dítě dostatečně a vhodně oblečeno, ze zkušeností z lesních školek, bývají děti odolnější proti nemocem (rýmu sice mít můžou, ale omezují se závažnější nemoci s horečkami), dobře se jim posiluje imunita a celkově bývají otužilejší.

Prosíme rodiče dětí: jednou za čas oceníme, když pro školku věnujete papírové kapesníčky vytahovací z krabičky, toaletní papír, vlhčené ubrousky. Děkujeme.