Náš tým

                                                                              Jana a Mirka

Mgr. Mirka Šindelářová - zakladatelka Klubu, koordinátorka, průvodkyně

Své dětství jsem strávila v jihomoravské vesnici v domě s velkou zahradou a hospodářskými zvířaty, byla jsem zvyklá běhat bosá po zahradě, pěstovali jsme si vlastní zeleninu, otec mě bral do lesa.

Vystudovala jsem sociální politiku a sociální práci na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Pracovala jsem několik let jako lektorka primární prevence na pražských ZŠ, hlídala děti, poté pracovala v nízkoprahových službách v oblasti adiktologie. Při rodičovské dovolené jsem dělala lektorku kurzů pro osoby se zdravotním postižením a pracovala v rodinném centru. Mám za sebou pětiletý sebezkušenostní výcvik SUR ve skupinové psychoterapii a různé kurzy, mimojiné také kurz Respektovat a být respektován. Aktuálně jsem frekventantkou ročního vzdělávacího programu Školka blízká přírodě, pod záštitou Asociace lesních mateřských škol. 

Mám dvě děti, Emilku a Dana a s jejich narozením se začaly měnit mé životní hodnoty, směrem k alternativnějšímu způsobu života, než který jsem vedla do té doby. Ráda bych dělala věci, které pro mě mají smysl a mohou pomoci dávat ho i ostatním, skrze děti a předávání osvěty v podstatných věcech. Ve školce bych chtěla zkusit propojit děti a seniory skrze návštěvy a připravený program v domově seniorů a podpořit tak mezigenerační vztahy a úctu ke stáří.

 

Jana Zlatníková - hlavní pedagožka/průvodkyně


Po studiu gymnázia se mi narodili dva synové a tím se začal můj způsob života měnit. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován, spolupracovala na různých mimoškolních akcích. Potom se narodil třetí syn, já se rekvalifikovala na fitness instruktorku a věnovala se cvičení dancejógy a jógy pro dospělé. Více mě ale bavily pohybové aktivity s dětmi, dodělala jsem si proto kurzy jógy pro děti u V. Sítové. Jsem držitelkou osvědčení profesní kvalifikace "Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky", dále jsem se účastnila edukačního programu v oblasti zdravé výživy předškolních dětí a pracovala jako učitelka ve státní školce, což značně ovlivnilo mé další směřování.

Od malička mám ráda přírodu a protože jsem vyrostla na statku, mám v sobě vžité sepětí lidí a zvířat. Ráda bych spojila dětský svět se světem zvířat, a respektem k přírodě, protože my jsme její součástí, a od ní se můžeme učit, jak zkvalitnit náš život.

 

Andrea Melcrová - průvodkyně

 

Vystudovala jsem Střední pedagogickou školu v Krnově. Po maturitě jsem odjela do Prahy za prací. Můj cíl byl pracovat s dětmi. Dostala jsem možnost pracovat ve sportovním centru YMCA, jako metodik plavání pro MŠ a ZŠ, později jako vedoucí metodik. K tomu jsem pracovala jako Au-pair ve dvou rodinách, po dobu šesti let. Před narozením první dcery Agáty, jsme se s přítelem rozhodli přestěhovat z Prahy na venkov, kde se nám později narodila také druhá dcera Klára. Já původem z Moravy, jsem nechtěla vychovávat své děti ve městě. Volnost pohybu a zdolávání nástrah přírody, je to co jsem pro své děti chtěla, proto jsem neváhala, když se naskytla možnost zapojit se do procesu budování lesní školky.

 

Klára Petrová - průvodkyně

 

Jitka Zelmanová - finanční manažerka

Po přečtení knih jako Koncept kontinua, Proč jsou šťastné děti šťastné nebo Vychováváme děti a rosteme s nimi mi bylo jasné, že klasická státní MŠ pro mě není řešením. Dalším podstatným důvodem k odmítnutí státní MŠ je nabídka jídel a stravovací stereotypy. Když jsem v září 2015 zjistila, že se bude v okolí otevírat Lesní MŠ, věděla jsem, že chci být u toho. Tříletý syn si to ve Škvrněti jen chválí (a mladší dcera se už taky těší). Momentálně se starám ve spolku Kosmatice o finance a dětem 2x týdně vařím obědy. V RC Putti v Sázavě učím předškoláky angličtinu. Zajímám se o zdravou rostlinnou stravu, respektující výchovu a alternativy ve vzdělávání. Ráda jezdím na kole, běhám a trávím čas pohybem a v přírodě. Pocházím z Kolína, kde jsem vystudovala Obchodní akademii. Profesí jsem účetní, celkem 7 let jsem žila v anglicky mluvících zemích, 4 roky jsem v Dublinu studovala finance a management, mám take zkušenosti jako Au-pair.