Klub Škvrňátka

Klubík pro rodiče s dětmi ve věku od 1,5 do 4 let.

Líbí se Vám principy lesní školky, ale nemáte o ní přesnou představu? Přemýšlíte o docházce do budoucna pro své děti? Chcete k nám dítě dát, ale nejste si jistí, zda to zvládne? Přijďte se k nám podívat, zažít školku všemi smysly s vaším dítětem, které je v bezpečí po boku svého rodiče. Skvělý nápad, jak dítě připravit na lesní školku, kde už bude s ostatními dětmi, s průvodci, ale už bez Vás, s jistotou, ve známém prostředí....

Program probíhá na pozemku školky a v jeho vytápěném zázemí. Provází nás všudypřítomné nasávání a poznávání přírody, tvoření z přírodnin, říkanky, rytmika a písničky, procházky po okolí, v zimě zapálený oheň, postupné učení se zdolávání nástrah terénu a další věci, které jsou velmi důležité pro citový rozvoj dítěte v raném věku. Umožníme tak dětem přírodu cítit, prožívat ji, uzemňovat sami sebe. Součástí je sdílení témat a postupné přibližování vzdělávací koncepce lesních MŠ, jak rodičům, tak dětem.

Při vybavení dítěte i rodiče se řiďte doporučeními, která platí pro školkové děti (viz Informace o školce - Výbava dítěte). Nepodceňujte je, z vlastní zkušenosti víme, že pokud nebudete vhodně připraveni, program si neužijete, protože může být někomu z Vás zima, nebo může mít někdo mokro v botech apod., a to je škoda.

Zatím se budeme vídat dvakrát v měsíci, v pátky. Termíny: 11.11., 25.11., 16.12., 6.1.2017, 20.1., 3.2., 24.2., 10.3., 24.3., 7.4., 28.4., 5.5., 19.5., 2.6., 16.6.....sledujte případné změny! Mezera mezi setkáními není pravidelná z důvodu termínů studia lektorky, děkujeme za pochopení.

Začátek programu bude vždy v 9:00 hodin (dorazit můžete už dříve, školka bude otevřena od 8:30, než se všichni sejdeme do 9:00 hod.). Doba trvání je cca 2 hodiny (plus mínus dle náročnosti programu), tedy v časovém rozmezí 9:00 - 11:00 h. Cena za 1 dítě je 100,- Kč v přítomnosti rodiče, pro sourozence platí sleva 20%. Program povede Mgr. Mirka Šindelářová, vedoucí Klubu Škvrně. Zodpovědnost za dítě v průběhu programu nese rodič.

Na Klubík je třeba se dopředu přihlásit na náš mail: skvrnevlese@gmail.com nebo v přihlašovacím formuláři pod tímto textem. Program proběhne pokud se přihlásí alespoň tři děti s rodiči. Pokud jich je méně, dva dny před datem programu pošleme nahlášeným informaci (sms zprávu) o zrušení. Pokud jste nahlášení, ale onemocníte, prosím, nahlašte nám to také, a to, co nejdříve. Děkujeme

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: